Tanévkezdés
A tanévkezdés időszaka igénybe veszi a gyerekek immunrendszerét. Közösségbe kerülés esetén szervezetük számos idegen vírussal es baktériummal találkozik, ezek a kórokozók könnyedén okozhatnak megbetegedést, főleg az iskolakezdés utáni egy hónapban.
Elsősorban a légúti megbetegedések száma növekszik meg, amelyek érintéssel és cseppfertőzéssel terjednek legkönnyebben.
Közösségben gyakori fertőzések
- légúti fertőzések;
- vírus vagy baktérium okozta emésztőszervi betegségek;
- kötőhártya gyulladás;
- kéz- láb-száj betegség.
Az immunrendszer működése rendkívül összetett és komplex. Az immunrendszer két fő részből, a veleszületett és szerzett (tanult) immunitásból áll. Immunrendszerünket tudjuk támogatni, így ellenállóbbá válhatunk a kórokozókkal szemben.
Fertőzések megelőzése
- Nagyon fontos a kiegyensúlyozott, minőségi táplálkozás,
- Nyugodt, 9-11 óra alvás.
- Fogyasszon gyerekünk minél több gyümölcsöt, most érik az alma, barack, szőlő, szilva.
- Rendszeres mozgás is nagyon fontos,
- Kézfertőtlenítés, gyakori kézmosás.
Immunrendszer támogató készítményekkel megelőzhetőek a fertőzések. Vitaminok bevitelével tovább tudjuk az immunrendszerüket támogatni. Nagyon fontos a C-, D- vitamin es egyéb ásványi anyagok bevitele. Különböző gyógyszerformában elérhetők: csepp, szirup, rágótabletta, gumivitamin.
Gyógyszertárunk ajánlata:
Gyógynövényekkel is támogathatjuk szervezetüket. Válasszunk Echinacea, Béta-glükán vagy Grapefruit tartalmú készítményt.
Vannak olyan vényköteles készítmények, amelyek elölt vagy legyengített kórokozókat tartalmaznak, érdemes elkezdeni a terápiát gyermekorvossal való konzultáció után olyan esetben, ha nagyon gyakran betegséggel küzd gyermekünk.
Az immunrendszer támogatását érdemes a közösségbe kerülés előtt elindítani, hogy az óvoda vagy iskolakezdésre készen álljon gyermekünk szervezete.
Ha gyermeke beteg, ne vigye közösségbe, így gyorsabban meg tud gyógyulni és a közösséget sem fertőzi!